Why does a?

نویسندگان سایت

» ک.ق
» mh
» Shahriarnba

بهترین ها

درباره ما


تمام حقوق این وب سايت به باشگاه فرهنگی ورزشی ایرانا البرز تعلق دارد.
طراح سایت : ک.ق

آخرین مطالب

:: سرمربی بسکتبال اسپانیا : از شکست ایران خوشحالم ( یکشنبه نهم شهریور 1393 )
:: آگهی دعوت 33 بازیکن به اردوی بلند قامت بسکتبال بانوان ( یکشنبه دوم شهریور 1393 )
:: به امید موفقیت ایران ( یکشنبه دوازدهم مرداد 1393 )
:: درس زندگی ( یکشنبه پنجم مرداد 1393 )
:: جام جهانی بسکتبال ( جمعه سوم مرداد 1393 )
:: ستاره ان بی ای در تمرینات رئال مادرید ( جمعه سوم مرداد 1393 )
:: مرد اخلاق داوری ( پنجشنبه دوم مرداد 1393 )
:: تیم ملی ( پنجشنبه دوم مرداد 1393 )
:: تاسف..... ( پنجشنبه دوم مرداد 1393 )
:: جراید........... ( پنجشنبه دوم مرداد 1393 )
:: جیمز ؛ ۶ یا ۲۳؟ ( سه شنبه سی و یکم تیر 1393 )
:: "فيليبين" تنها تيم بدون باخت بنجمين دوره رقابتهاى بسكتبال"كاب آسيا" ست. ( دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 )
ک.ق
شنبه بیستم مهر 1392 - 15:26

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، ‌بسکتبال ایران میزبانی های بزرگی را به خاطر کمبود امکانات و سالن از آسیا نمی گیرد اما میزبانی مسابقات قهرمانی زیر 16سال فرصت خوب برای مشاهده مشکل برگزاری مسابقات بزرگ، سازماندهی تیم ها و بازیها و همچنین نحوه کار ناظران و داوران قاره به وجود آورد.

ناظرانی که از آسیا برای نظارت بر نحوه کار داوران به ایران آمده بودند اطلاعاتی را از نحوۀ ارزشیابی کار داوران در مسابقات بین المللی به علاوه نمونه برگه ارزشیابی داوران در اختیارمان گذاشتند که معیارهای متنوع آن فراتر از انتظار بودند.

نقاط منفی برای داوران ذکر نمی شود

در برگه های ارزشیابی کار هر داور که بازی به بازی توسط ناظر اصلی مسابقات پر شده و در پایان مسابقات با یک جمع بندی نهایی به کنفدراسیون بسکتبال آسیا و فدراسیون جهانی ارائه می شود هفت بخش وجود دارد که در هر بخش یک ردیف ویژگی های مثبت داور ذکر می شود و در ردیف دیگر به جای ویژگی های منفی، نکاتی که باید در آینده مورد توجه بیشتری قرار بگیرند نوشته می شوند.

هفت مورد ارزشیابی از ویژگی های شخصی تا پتانسیل برای آینده را در بر می گیرد که این موارد را در زیر می خوانید.


ادامه نکات را در ادامه مطلب بخوانید:


برچسب‌ها: بسکتبال, شانه کردن, ظاهر, آراسته, داوري

ک.ق
جمعه نوزدهم مهر 1392 - 10:26

 بعد از گذشت چند سال هیات بسکتبال استان و به همت مسئول کمیته مینی بسکتبال این استان بار دیگر جشنواره مینی بسکتبال استان البرز در سالن آیت ا.. طالقانی کرج برگزار گردید.حضور پرشور و کم نظیر اولیاء و علاقمندان بسکتبال حال و هوایی دیگر به این جشنواره داد.مسئول کمیته مینی بسکتبال استان اعلام کرد: از این پس رقابتهای در رده مینی بسکتیال به دو صورت انجام خواهد شد .جشنواره برای بازیکنان تازه جذب شده ورقابتهای قهرمانی مطابق با قوانین فدراسیون بسکتبال برای تیمها و بازیکنان دارای تجربه بازی های رسمی.نیکخواه در این مورد ادامه داد که در حال حاضر شانزده تیم در رقابتهای باشگاهی استان البرز حضور دارند که در چهار گروه چهار تیمی از مهرماه رقابتهای خود را در روز های شنبه،سه شنبه وجمعه هر هفته برگزار خواهند کرد.

امیدورام این مسابقات تا سال آینده همین موقع تموم بشه ؟!!!

واقعا متاسف شدم امیدورام کرج برنامه ریزی رو از تهران یاد بگیرن؟!!!

ک.ق
پنجشنبه هجدهم مهر 1392 - 12:47

به گزارش جوان ایرانی، بلیتهای این فصل دیدار دو تیم بسکتبال میامی هیت و لس آنجلس لیکرز رکورد قیمت بلیت در بازیهای بسکتبال را شکست. در جدول قیمتهای بلیت این دیدار، ارزانترین صندلی در بدترین قسمت سالن 131 دلار قیمت دارد و بلیت صندلی های کنار زمین یک میلیون و صد هزار دلار فروخته می شود.تا زمان انجام این دیدار، کوبی برایانت ستاره لیکرز هم به بازی می رسد و مقابل لبرون جیمز قرار می گیرد.

تیمهای NBA از هفته قبل بازیهای پیش فصل خود را آغاز کرده اند.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران


برچسب‌ها: یک میلیون دلار, برای تماشای بازی لیکرز, میامی

ک.ق
پنجشنبه یازدهم مهر 1392 - 11:34

ه گزارش افکارنیوز، خواندن سرگذشت انسان هاي موفق همواره براي اهالي پيشرفت و حاضرات در مسير موفقيت پندآموز بوده است. مهدي كامراني ستاره بسكتبال ايران هم يكي از قهرمانان خود ساخته همين مرز و بوم است كه با دانستن چگونه قهرمان شدنش پي مي بريم كه همواره پول و رفاه خانوادگي عامل اصلي موفقيت نيست و آدمي خود بايد جوهره آن را در وجودش داشته باشد.

مهدي كامراني امسال چند ساله شد؟

۱۱ خرداد امسال (۱۳۹۲) ۳۱ سالم تمام شد و وارد ۳۲ سالگي شدم.

اهل كجا هستي؟

من متولد شهر ري هستم و همانجا بزرگ شدم.

زماني كه بسكتبال را شروع كردي انتظار چنين روزهايي را كه قهرمان آسيا شوي و به جام جهاني ۲۰۱۴ اسپانيا پيدا كني داشتي؟

(مي خندد) شايد اسم كشورش را حدس نزده بودم، اما آمده بودم تا به چنين مراحلي برسم و حالا كه توانستيم دل مردم ايران را شاد كرده و به قهرماني آسيا و مسابقات جهاني برسيم خيلي خوشحال هستم و اميدوارم در اسپانيا هم نماينده شايسته اي براي ايران باشيم.

كمي به عقب برگرديم، ورودت به بسكتبال به چه شكل بود؟

از كودكي دو ـ سه تا ورزش را با هم انجام مي دادم. فوتبال، بسكتبال و واليبال! گاهي اوقات هم هندبال بازي مي كردم. اما جالب بود كه در محله مان بيشتر از هر مسابقه اي بسكتبال بازي مي شد و جايزه هاي بيشتري هم مي دادند و من هم بيشتر بسكتبال بازي مي كردم. البته آن زمان در شاه عبدالعظيم باشگاه خاصي به شكل امروزي فعال نبود و بچه ها در قالب يك تيم محلي گرد هم مي آمدند. بعدها همان هفت ـ هشت نفر يك تيم شديم و اسمش را منتخب شهر ري گذاشتيم.

مشوقت چه كسي بود؟

خودم. مشوق نداشتم. همه سرشان به كار خودشان گرم بود. البته طي سال هاي ورودم به عرصه حرفه اي بسكتبال، پدر و مادرم خوشحال شدند و مرا تشويق كردند، ناگفته نماند يك دوره مربي داشتم به نام آقاي «احمد مازيستان» كه خيلي كمكم كرد تا دلسرد نشوم و بمانم.

معمولاً بسكتبال را ورزش قشر مرفه مي دانند و كشتي، رزمي و فوتبال را به جنوب شهري ها نسبت مي دهند، چطور بسكتبال را انتخاب كردي؟

در آن برهه در محله ما خيلي عشق بسكتبال وجود داشت. در زميني بازي مي كرديم كه روي آن ده سانت خاك نشسته بود. خودم در زمين آسفالت با كفش ميخ دار فوتبال بازي مي كردم تا كف آن صاف شود و وقتي به اين مرحله مي رسيد با آن بسكتبال بازي مي كردم. با همان كتاني در مناطق تهران اول مي شديم. هنوز هم حكم ها و مدال هايم را از آن دوران دارم.

شرايط مالي خانواده ات در چه سطحي بود؟

من در يك خانواده متوسط متولد شدم. پدرم در يك كارگاه آهنگري كار مي كرد.

چند خواهر و برادر داري؟

سه خواهر و دو برادر دارم.

در آهنگري به پدرت كمك مي كردي؟

برادران بزرگترم به پدرم كمك مي كردند و پدرم به من كه ته تغاري بودم توصيه مي كرد درس بخوانم. من و پدرم به واسطه ۴۰ سال فاصله سني خيلي با هم جور نبوديم و من فقط تابستان ها به آهنگري مي رفتم.

يادت هست چه كارهايي در آهنگري انجام مي دادي؟

پدرم پتك سنگيني داشت، او تعميركار قطعات ماشين هاي سنگين بود و فنرهاي بزرگ كاميون و تريلي را تعمير و مرمت مي كرد. آن وقت ها انقدر كوچك بودم كه زورم نمي رسيد آن پتك را از زمين بلند كنم، اما مي رفتم و كمك مي كردم. آخر سر هم با سر و صورت سياه به خانه بر مي گشتم تا بگويم من هم مثل پدرم و برادرانم كار كرده ام.

از پدرت حقوق هم مي گرفتي؟

نه، پول تو جيبي داشتم. آن هم در حد يك لواشك يا پفك خريدن. يادم هست عاشق قره قورت بودم و خيلي مي خوردم. پدرم هيچ زمان پول زياد به من و برادرانم نمي داد. سياستش بود، چون نگران مي شد كه ما به سوي خلاف، سيگار و مواد مخدر برويم. به هر حال ما در محيطي زندگي مي كرديم كه همه جور آدمي در آن بود.

چقدر درس خواندي؟

محل تمرين تيم الكترا، شهرك غرب بود و من كه سيزده ساله بودم بايد برخي روزها از شهر ري تا شهرك غرب مي رفتم. به محض برگشتن از مدرسه ناهار مي خوردم و بدون مترو و اين وسايل امروزي با اتوبوس و سواري ساعت ۳ بعدازظهر مي زدم بيرون. ساعت پنج مي رسيدم شهرك غرب و بعد از دو ساعت تمرين وقتي به خانه مي رسيدم ساعت ده و نيم شب بود و وقتي داشتم لقمه آخر شامم را مي خوردم بيهوش مي شدم. با اين همه ديپلمم را گرفتم. در آن سال ها دو سال عضو الكترا بودم و سپس به پيكان پيوستم و در نهايت هم در ۱۸ سالگي به تيم ملي بزرگسالان دعوت شدم و ديگر نشد درسم را ادامه بدهم.

متاهل هستي؟

خير، هنوز ازدواج نكرده ام. چند سال پيش فكر مي كردم سي سال ازدواج مي كنم، اما هنوز مجردم.

شاخصه اصلي اخلاقت چيست؟

آدم خودگيري نيستم و مشكلات را با خودم حل و فصل مي كنم و در جمع دوستانم بيشتر روي خندان و شوخم را نمايان مي سازم. از افراد بداخلاق و حسود هم خوشم نمي آيد و دوست دارم همه با من روراست باشند، چون خودم هم همين طورم.

اهل فيلم و سينما هم هستي؟

بيشتر طرفدار فيلم هاي خنده دار هستم.

پست تخصصي ات چيست؟

گاردراس، پست يك.

از اوضاع مالي ات راضي هستي؟

شكر خدا اين اواخر كه بسكتبال را به چشم حرفه اي نگاه مي كنند اوضاع بهتر شده، اما هنوز پول حرفه اي نمي گيرم.

آرزوي ورزشي ات چيست؟

درخشش تيم ملي بسكتبال ايران در جام جهاني اسپانيا و المپيك ۲۰۱۶.

يك دعا؟

از خداوند سلامتي خودم و خانواده ام را خواهانم.

حرف پاياني؟

از شما و همكاران تان متشكرم و اميدوارم توانسته باشيم دل مردم را با قهرماني در آسيا شاد كرده باشيم.

ک.ق
چهارشنبه دهم مهر 1392 - 11:33

به گزارش ايرنا،شصت و چهارمين دوره مسابقات بسكتبال حرفه اي آمريكا (ان بي اي) از روز سه شنبه (۷ آبان ماه) آغاز خواهد شد و تيم هاي شركت كننده از شنبه ۱۳ مهرماه در مسابقات پيش فصل اين رقابت ها شركت مي كنند.
رقابت هاي پيش فصل ان بي اي از شنبه ۱۳ مهرماه با ديدار دو تيم اينديانا و نيويورك نيكز آغاز مي شود و چهار بازي در اين روز برگزار خواهد شد.
ديدارهاي پيش فصل مسابقات بسكتبال حرفه اي آمريكا به مدت ۲۱ روز تا جمعه سوم آبان ماه ادامه خواهد داشت و در مجموع اين مدت ۱۱۶ ديدار برگزار مي شود.
تيم سن آنتونيو اسپرز در فصل گذشته اين رقابت ها (۲۰۱۲-۲۰۱۳) با شكست ميامي هيت در چهار بازي از هفت بازي ديدار نهايي براي چهارمين بار قهرمان مسابقات بسكتبال حرفه اي آمريكا ان بي اي شد.
بوستون سلتيكز با ۱۷ بار قهرماني و لوس آنجلس ليكرز نيز با ۱۶ بار قهرماني پرافتخارترتن تيم هاي ان بي اي هستند. فهرست تيم هاي قهرمان شصت و سه دوره مسابقات بسكتبال حرفه اي آمريكا بر اساس تعداد قهرماني به قرار زير است:
بوستون سلتيكز ۱۷ بار
لوس انجلس ليكرز ۱۶ بار
شيكاگو بولز ۶ بار
سن آنتونيو اسپرز ۴ بار
ديترويت پيستون ۳ بار
ميامي هيت ۳ بار
گلدن استيت واريرز ۲ بار
فيلادلفيا سونتي سيكسرز ۲ بار
نيويورك نيكز ۲ بار
هيوستون راكتز ۲ بار
ساكرامنتو كينگز ۱ بار
ميلواكي باكز ۱ بار
پورتلند تريل بليزرز ۱ بار
واشينگتن ويزارد ۱ بار
سيتل سوپرسانيكز ۱ بار
دالاس ماوريكس ۱ بار

ک.ق
چهارشنبه سوم مهر 1392 - 17:14

حتما این متنو بخونید

داروهای افزایش قد ماهواره ای به دلیل اینکه ترکیباتشان نامشخص است و حتیممکن است که در آن ها از مواد محرک و هورمونی استفاده شده باشد بر روی کبدو کلیه ها اثر سوء دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، بلند بودن قد این روزهایکی از دغدغه های اصلی در بین جوانان و نوجوانان است اما امروزه تبلیغات شبکه های ماهواره ای فارسی زبان با سوء استفاده از این دغدغه ها اقدام به تبلیغ انواع داورهای افزایش قد می کنند و این در حالی است که بسیاری ازمسئولان نسبت به این داروها هشدار می دهند زیرا موادی که در داخل آن ها بهکار برده شده مشخص نیست و ممکن است عوارض جبران ناپذیری در سلامت افرادداشته باشد.

دکتر عکاشه ارتوپد و مسئول اجرایی انجمن جراحان ارتوپد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: این تبلیغات که در باره افزایش قد صورت می گیرد جنبه تجاری دارد و سبب می شود که مردم هزینه بالایی برای این محصولات پرداخت کنند که هیچ تأثیری نیز برای افزایش قد آن ها ندارد چنین داروهایی از نظرما تأیید نشده و نه از سوی وزارت بهداشت ایران تعریف شده اند بنابر این افرادی که به دنبال این تبلیغات می روند به نوعی دچار واهی گرایی و پوچ گرایی شده اند.

وی گفت: این داروها نه تنها هیچ تأثیر مثبتی ندارند، بلکه ممکن است موادی که در داخل آن ها وجود دارد نقش مخربی نیز در سلامتی افراد داشته باشند به همین دلیل من به عنوان یک پزشک که چندین سال خدمت کرده ام و بر اساس رسالتاصلی ام باید بگویم که این داروها تا زمانی که جنبه علمی پیدا نکرده و تازمانی که در سلامت آن ها شک و شبهه وجود دارد به هیچ وجه مورد تأیید نیستو نباید استفاده شوند.

عکاشه با اشاره به دمپایی های افزایش قد تصریح کرد: فقط می توانم بگویم کهاین یک شوخی است اصلاً نمی دانم با چه مکانیزمی و در کجای دنیا چنین تعریفی برای افزایش قد صورت گرفته و متأسفم که در پس این تبلیغات فقط جنبه تجاری وجود دارد.

* داروی افزایش قد بر روی دستگاه گوارش اثر سو دارد

ادامه مقاله در ادامه مطلب بخوانید.

ک.ق
جمعه بیست و نهم شهریور 1392 - 15:39

کناره گیری نوربخش از سازمان لیگ بسکتبال!


حسن نوربخش به طور رسمی از سازمان لیگ بسکتبال کناره گیری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن نوربخش به طور رسمی از ریاست سازمان لیگ بسکتبال کناره گیری کرد. او رییس کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بود که با نظر محمود مشحون مکری و آبکاریان به جای او کارشان در فدراسیون را آغاز کردند. نوربخش از طرف محمود مشحون به عنوان رییس سازمان لیگ انتخاب شد اما از این سمت نیز کناره گیری کرد.

محمود مشحون در جلسه سازمان لیگ برتر بستکبال اعلام کرد که آقای نوربخش حاضر به همکاری در این مقطع نشده و ما تا هفته آینده جانشین او را انتخاب خواهیم کرد.

ک.ق
شنبه بیست و سوم شهریور 1392 - 14:53

طی حکمی از سوی محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال، آقای ورژ آبکاریان بسمت رئیس کمیته داوران منصوب گردید.

verej

در متن این حکم آمده است:

"جناب آقاي ورژ آبکاریان

با عنايت به درايت ، توانايي و شايستگي جنابعالي ، به موجب اين حكم حضرتعالي بعنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال تعيين و منصوب مي شويد.

اميد است در راستاي اهداف اين فدراسيون در جهت رشد ، پويائي و تقويت امور داوران بسكتبال با بهره گيري از حداكثر توان علمي ، فني و فيزيكي با برنامه ريزي جامع و هماهنگ با سایر بخش های فدراسيون همكاري تنگاتنگ و صميمي را برقرار نمائيد.

انشاء ا... با توكل به خداوند منان در اين سمت موفق و مويد به تاييدات الهي باشيد.

محمود مشحون

رئیس فدراسیون بسکتبال"


سایت البرز بسکتبال نیزبه آقای آبکاریان نیز تبریک وآرزوی موفقیت روزافزون می کند.

ک.ق
سه شنبه نوزدهم شهریور 1392 - 14:50

حامد حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط تیم ملی بسکتبال، وضعیت قراردادش برای فصل آینده در NBA  و حضور ارسلان کاظمی در این لیگ به عنوان دومین بازیکن ایرانی صحبت‌هایی را انجام داده است.


حامد حدادی که به تازگی از سوی باشگاه فینیکس سانز آمریکا بازیکن آزاد اعلام شده است می‌گوید همه چیز در مورد آینده تیمش پس از جام ملت‌های آسیا مشخص می‌شود.وی بچیروویج را هم مربی خوب و بزرگی می‌داند و به ارسلان کاظمی توصیه می‌کند که قدر موقعیت به دست آورده را بداند.

مصاحبه وی را در زیر می‌خوانید:

ک.ق
دوشنبه هجدهم شهریور 1392 - 19:49

ویا 2 مدال طلا و 1 برنز برای LeBron James کافی بوده و دیگر برای آمریکا بازی نخواهد کرد.

LeBron James Done with Team USA

James که تازه 28 سالش شده، جام جهانیِ 2014 اسپانیا بازی نخواهد کرد و همچنین براساس گفته‌های یکی از نزدیکانش اطمینانِ زیادی برای بازی در المپیک 2016 برزیل نیز ندارد! مدیر اجراییِ تیم ملی آمریکا، Jerry Colangelo نیز تایید کرد که انتظارِ حضور James در تابستانِ آینده را ندارد و درخواست حضورش را هم نخواهد کرد.

James از سال 2004 با تیم آمریکا به المپیک رفت و در سه دوره المپیک، 2 طلا و 1 برنز با تیم آمریکا بدست آورد.

 

Lebron James

 

منبعِ این خبر به Yahoo! Sports اینگونه گفته:

«LeBron تا المپیکِ آینده 3 سال پیرتر شده. دو تا پسرِ بزرگ داره. خیلی باید به خانوادش رسیدگی کنه.

اون تا حالا 3 تا المپیک رفته. همه‌ی کسایی که LeBron رو می‌شناسن می‌دونن که تصمیماش رو یهویی می‌گیره! ولی اگه قرار بود تصمیمشو الان بگیره، به المپیک نمی‌رفت.

به نظرِ من تنها در حالتی که آمریکا خیلی خیلی بهش نیاز داشته باشه می‌تونه در المپیکِ آینده شرکت کنه، ولی دیگه بسش نیست؟»

 

James پس از المپیکِ لندن، 99 بازی در فصل پیش انجام داد و پس از قهرمانی با Heat، تابستانِ شلوغی را پیش رو داشته.

سفرهایش به چین و فلیپین، عکس‌های تبلیغاتی، لیگِ تابستانیِ Las Vegas، قرارهای کاری، و همچنین برنامه‌ریزی برای عروسیش که بزودی خواهد بود!

 

Kevin Durant و Kevin Love اعلام کردند که تابستانِ آینده با تیمِ آمریکا تمرین خواهند کرد. Durant تقاضای حضورِ Russell Westbrook و James Harden را کرد، همچنین Kyrie Irving و Paul George نیز به احتمالِ زیاد در تیم آمریکا حضور دارند.

البته بجز James، احتمال کنار کشیدنِ Kobe Bryant یا Dwyane Wade و Chris Bosh و حتی Chris Paul نیز وجود دارد.

Durant در اینباره می‌گوید:

«اونا دیگه کم کم دارن پیر میشن، زمانشون براشون خیلی با ارزشه.»

 

البته Colangelo جور دیگری قبول دارد:

«فکر نکنم LeBron هیچوقت پیر بشه! اون می‌تونه حتی تا 40 سالگی هم بازی کنه.»


برچسب‌ها: کنار کشیدن LeBron از تیم ملی آمریکا

ک.ق
سه شنبه دوازدهم شهریور 1392 - 19:17

هیئت بسکتبال استان تهران در نظر دارد تا یک دوره کلاس آموزش داوری درجه سه ویژه آقایان از روز شنبه 92.06.23 لغایت جمعه 92.06.29 در مجموعه ورزشی حیدرنیا برگزار نماید.
طبق مصوبه فدراسیون بسکتبال حداکثر ظرفیت کلاس های داوری بر اساس الویت ثبت نام شدگان 30نفر می باشد  لذا از کلیه علاقمندان حضور در کلاس داوری درجه سه استان تهران دعوت بعمل می آید  از ساعت 15:00 الی 19:00 روز های شنبه ، یکشنبه،سه شنبه و چهارشنبه با حضور در دفتر هئیت بسکتبال استان تهران واقع در مجموعه ورزشی حیدر نیا مدارک خود را تحویل خانم فرزانه نمایند. آخرین مهلت ثبت نام روز چهارشنبه مورخ 92.06.20 می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام :
1- یک برگ کپی شناسنامه
2- کپی پشت و روی کارت ملی
3- چهار قطعه عکس 4*3

جهت کسب اطلاعات بیشتر از ساعت 15:00 الی 17:00 با شماره تلفن 66747794 تماس حاصل فرمایید.


برچسب‌ها: برگزاری کلاس داوری درجه سه ویژه آقایان

ک.ق
جمعه هشتم شهریور 1392 - 12:52

ر اساس نظرسنجی از تعدادی از جوانان علاقمند به بسکتبال در آمریکا محبوب ترین بازیکن فصل گذشته لیگ حرفه‌ای بسکتبال این کشور NBA مشخص شدند.

بر این اساس کوبی برایانت، لبرون جیمز، دریک نویستگی . کوین دورانت به ترتیب در رده های اول تا چهارم قرار گرفتند.فصل جدید لیگ بسکتبال NBA  قرار است هفتم آبان ماه آغاز شود.


برچسب‌ها: محبوب‌ترین بازیکنان NBA مشخص شدند, کوبی در صدر

ک.ق
سه شنبه پنجم شهریور 1392 - 12:46

لیست اسامی قبول شدگان کلاس ارتقاء داوری درجه دو به یک در شهرستان علی آباد کتول :

ردیف

نام و نام خانوادگی

استان

1

ابراهیم شجاعی

خراسان رضوی

2

مهران کیش

خراسان رضوی

3

سعید نصراللهی

تهران

4

زوبین جلیلی

تهران

5

رامین فتحی

تهران

6

علی ایزدیار

البرز

7

شهرام کرمی

البرز

8

فرشاد هاشمی

اصفهان

9

علی اکبرزاده

اصفهان

10

سعید پرتوی

کرمانشاه

11

عرفان گرزین

گلستان

12

پیمان کتولی

گلستان

13

حامد تشکری

گلستان

14

سیدمحمد رضی

گلستان

15

مهدی خوان سلطان

اردبیل

16

سجاد حقی مرادی

لرستان

17

جمیل عمادی

یزد

18

مهرداد عزیزیان

ایلام

19

کیانوش راوند

قزوین

20

کسری همایون نژاد

کردستان

21

رضا تاج آبادی

مرکزی

22

مهدی خیرخیز

فارس

23

گهارد طهماسیان (مشروط)

اصفهان

24

یونس قوی جربزه (مشروط)

لرستان

25

محمد پوراسکندری (مشروط)

زنجان

26

امین ایزدیار (مشروط)

خوزستان

27

سینا عزیزی (مشروط)

کرمانشاه

28

آرش سیستانی (مشروط)

فارس

 

به دوستان خوبم آقایان ایزدیار و کرمی تبریک عرض می کنم و برای این آقایان آرزوی موفقیت می کنم.

ک.ق
سه شنبه پنجم شهریور 1392 - 12:39

تيم هاي ميني بسكتبال و نونهالان استان تهران  با پيروزي مقتدرانه اي كه به دست آوردند شروع بسيار خوبي در مسابقات قهرمان كشوري اين دو رده سني داشتند جمعه هفته گذشته نيز تيم نوجوانان استان تهران با  برتري چشمگيري كه مقابل تيم منتخب استان البرز به دست‌ آورد عملكرد خوب  ميني بسكتبال و نونهالان را به طور شايسته اي تكميل نمود.
ساعت 15:00 روز جمعه 1 شهريور ماه تيم نوجوانان استان هاي تهران و البرز در مرحله مقدماتي منطقه يك كشور به ميزباني استان البرز در شهرستان كرج مقابل هم به ميدان رفتند. بازيكنان تيم منتخب استان تهران كه هدايت آنها را البرز آبكناري به عهده دارداز همان ابتداي بازي قدرت خود را به تيم كرج تحميل كردند و بازيكنان استان البرز را مجبور به عقب نشيني نمودند به نحوي كه در  مقابل 24 امتيازي كه بازيكنان تيم تهران كسب كردند بازيكنان استان البرز فقط مجال يك پرتاب سه امتيازي را به دست آوردند.حاكميت توپ و ميدان در هر چهار كوارتر بازي در اختيار بازيكنان خوش تكنيك تهراني بود كه با تكيه بر كار تيمي هماهنگي  كه در زمين پياده كردند تمام روزنه هاي نفوذ تيم نوجوانان استان البرز را  به سبد تيم تهران مسدود كردند و با  ارائه يك بازي سرعتي و با پاسكاري  هاي زيبا يي كه  به نمايش گذاشتند لحظه به لحظه اختلاف امتيازي خود با حريف را افزايش دادند و در  نهايت نيز با اختلاف 79 امتياز و نتيجه 111-32 صعود مقتدارانه اي به جمع 8 تيم برتر رقابت هاي قهرمان كشوري  رده نوجوانان داشتند.
بازي تكنيكي و فني كه تيم نوجوانان منتخب استان تهران  در اولين ديدار رسمي خود در مسابقات قهرمان كشوري رده هاي پايه ارائه دادند نشان دهنده توانايي بازيكنان و تلاشي است كه البرز آبكناري به عنوان سرمربي و مهدي حيدري مربي تيم براي آموزش اين 12 بازيكني كه از بين 80 بازيكن تستي انتخاب شدند به خرج دادند .


به نظرم بایدکار را دست کاردان سپرد .امیدورام دیگه تیم های پایه ای دیگه با پارتی بازی انتخاب نشن؟؟!!برچسب‌ها: شکست تحقیرآمیزنوجوانان استان البرزدر مقابل تهران

ک.ق
یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392 - 23:12

ک.ق
شنبه بیست و ششم مرداد 1392 - 22:54

زک هاسکینز بسکتبالیستی دبیرستانی در شهر آلفارتا ایالت جورجیای آمریکاست که در پست گارد بازی می کند.او با یک مشکل مادرزادی در زمان تولد به دنیا آمده است؛دست چپ او فاقد قسمت آرنج به پایین است که به نظر می رسید بسکتبال بازی کردن را برای او غیر ممکن می کند.
اما هاسکینز نه تنها به یک ستاره بسکتبال تبدیل شده است که به خودی خود بسیار قابل توجه است،بلکه از طرف Billy Donovan که مربی بسکتبال دانشگاه فلوریداست،برای بازی کردن در تیم این دانشگاه پیشنهاد دریافت کرده است.
داستان هاسکینز در حال حاضر مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.طبق گزارش روز پنج شنبه Prep Rally از یاهو اسپورتس،هاسکینز در جریان بازی های AAU (اتحادیه ورزشکاران آماتور) سال ۲۰۱۳ چنان موثر ظاهر شده بود که یک گروه استخدامی او را به عنوان کسی که چشم انداز تاثیرگذاری او بسیار بالاست،از میان برخی از بازیکنان برتر کشور در یکی از کمپ های ارزیابی،انتخاب کرده بود.

بازی کردن و برتر بودن از دیگران در دبیرستان،یکی از دلایل این انتخاب است.
پیشنهاد دانشگاه فلوریدا شامل بورس تحصیلی برای این بازیکن نیست،اما این فرصت را به او می دهد تا شانس به دست اوردن بورس تحصیل در دانشگاهی با سطح پایین تر را داشته باشد.ضمن اینکه فرصت بازی در یکی از بهترین دانشگاه های کشور را خواهد داشت.طبق گزارش یاهو اسپورتس دانشگاه های Alabama و Birmingham Southern پیشنهاد یک بورس تحصیلی کامل را به این بازیکن داده اند.

شاید هاسکینز هیچگاه نتواند در لیگ های معتبر بسکتبال بازی کند،اما تلاش این بازیکن برای رسیدن به همین مرحله نیز بسیار ستودنی است.

می توانید ویدئو کوتاهی از حرکات این بازیکن را در بالا تماشا کنید یا از اینجا دانلود کنید.


برچسب‌ها: زک هاسکینز؛بسکتبالیستی با یک دست

ک.ق
شنبه بیست و ششم مرداد 1392 - 18:10

  امير حسين صفرزاده تنها داور بين المللي بسكتبال ايران بود كه از طرف كنفدراسيون آسيا جهت قضاوت در مسابقات جام ملت هاي آسيا از او دعوت بعمل آمد.او به واسطه  قضاوت هاي خوبي كه در مرحله مقدماتي و حذفي بيست و هفتمين دوره جام ملت هاي آسيا داشت در كنار بازيكنان تيم ملي كه عنوان قهرماني را براي ايران به ارمغان آوردند نماينده شايسته اي براي جامعه داوري بسكتبال كشورمان در اين دوره از مسابقات به حساب مي آمد. كنفدراسيون بسكتبال آسيا از او بار ديگر دعوت بعمل آورد تا  درجام باشگاههاى آسيا  نيز قضاوت كند.صفر زاده تنها نماينده داوري ايران در اين دوره از مسابقات كه تيم فولاد ماهان سپاهان هم در آن حضور دارد به شمار مي آيد.
او پيش از اين در پنج دوره جام ملت هاي آسيا،پنج دوره جام باشگاههاي آسيا،سه دوره كاپ آسيا،المپيك آسيايي كوانگجو و تورنمت هاي مختلف ديگر قضاوت كرده است.
بيست و چهارمين دوره جام باشگاههاي آسيا ازتاريخ 22 لغايت 31 شهريور به ميزباني كشور اردن برگزار خواهد شد.
 اميد است اين داور بين المللي كشورمان كه به عنوان رئيس كميته مسابقات استان تهران در تحول و پويايي مسابقات اين استان نقش چشمگيري را ايفا كرده است با قضاوت هاي خوب خود در جام باشگاههاي آسيا نيز مانند جام ملت هاي آسيا باعث افتخار جامعه داوري ايران در رقابت هاي بين المللي باشد.


برچسب‌ها: صفر زاده تنهانماينده داوري ايران درجام باشگاههاي آ

ک.ق
دوشنبه بیست و یکم مرداد 1392 - 13:55

مقام معظم رهبری، در پی قهرمانی تیم ملی بسکتبال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جام

ملتهای آسیا و صعود به جام جهانی،  در پیامی از تیم ملی بسکتبال کشورمان تشکر کردند.متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

از تیم ملی بسکتبال به‌ خاطر پیروزی‌ای که مایه خرسندی مردم عزیزمان شد تشکر می‌کنم.


برچسب‌ها: پیام تبریک مقام معظم رهبری به تیم ملی بسکتبال ایرا

ک.ق
یکشنبه بیستم مرداد 1392 - 8:16

محمدرضا مشحون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد پیروزی تیم ملی بسکتبال ایران مقابل اردن در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: خوشبختانه در این بازی بازیکنان با قدرت تمام ظاهر شدند و از همان ابتدا اجازه نفس کشیدن به اردنی‌ها را ندادند. دو سال بود از اردن زخم خورده بودیم و امروز توانستیم انتقام آن شکست را بگیریم.

وی ادامه داد: در دوره گذشته هم با نامردی به این تیم باختیم و حالا با چیزهایی که اینجا در فیلیپین می‌شویم، متوجه می‌شویم که چه دست‌هایی در کار بود تا بسکتبال ایران در سال 2099 به المپیک نرود. وقتی با یکی از مسئولان کنفدراسیون بسکتبال آسیا صحبت می‌کردیم به طور اتفاقی گفت که آن سال برنامه این بود که بسکتبال شما به المپیک نرود.

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال ادامه داد: سرمربی تیم ملی هم در آن زمان در این بازی‌ها قرار گرفته بود و نقش خود را هم به خوبی با کارهای اشتباهی که انجام داد، ایفا کرد، اما خوشحالم که امروز نشان دادیم آن سال فقط یک اتفاق و توطئه بود تا بسکتبال ایران زمین بخورد.

مشحون در خصوص مصدومیت‌های حدادی و کاردوست در دیدار با اردن گفت: حدادی عضله پایش گرفت که این موضوع به زودی برطرف شد و مشکلی ندارد. کاردوست هم ضربه‌ای به شکمش خورد که پزشکان معاینات لازم را انجام دادند و خوشبختانه هر دو بازیکن در سلامت کامل هستند و مقابل تایوان هم بازی خواهند کرد.

وی با اشاره به هدایت خوب بچیروویچ، سرمربی تیم ملی تاکید کرد: او به خوبی از بازیکنان بازی می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد تنها به یک بازیکن فشار بیاید. مدیریت وی هم بسیار خوب است نقاط قوت و ضعف حریفان را هم به خوبی می‌شناسد.

وی با اشاره به ناکامی چینی‌ها عنوان کرد: چین در دوره گذشته هم تیمی نبود که قهرمان شود و با حذف ما این اتفاق برای آنها افتاد. دیدید در این دوره حرفی برای گفتن نداشتند و به راحتی حذف شدند. تایوان، فیلیپین و کره تیم‌های خوب این دوره هستند که تا اینجا هم خوب کار کرده‌اند.

وی در پایان مورد دیدار امروز با تایوان هم گفت: مطمئناً در این مسابقه هم با قدرت حاضر می‌شویم و پیروز میدان خواهیم شد. هدف ما تنها قهرمانی است و به کمتر از این هم قانع نمی‌شویم.


برچسب‌ها: مشحون, به گفته یکی از مسئولان آسیا در دوره گذشته برنامه ا

ک.ق
چهارشنبه نهم مرداد 1392 - 16:24

 به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، لبرون جیمز ستاره لیگ بسکتبال NBA این روزها در مانیل پایتخت فیلیپین به سر می برد که تا کمتر از 10 روز دیگر میزبان جام ملت های آسیا خواهد بود.

جیمز در یک دیدار نمایشی 10 دقیقه ای هم با فیلیپینی ها بازی کرد، در حالی لبرون جیمز به محل برگزاری جام ملت ها سفر کرده که جارویس هایس یکی از بازیکنانی که همراه جیمز در یارکشی سال 2003 به NBA راه یافت به عنوان بازیکن تبعه به تیم قطر پیوسته و همراه این تیم در جام ملت ها شرکت می کند.

 در سال 2003 لبرون جیمز به عنوان انتخاب اول یار کشی توسط تیم کلیولند انتخاب شد و هایس نیز به عنوان انتخاب هم آن سال وارد لیگ NBA شد.

هایس 32 ساله 203 سانتی متر قد دارد و همراه قطر در گروه B جام ملت ها به رقابت با آسیایی ها خواهد پرداخت./


برچسب‌ها: سفر لبرون جيمز

ک.ق
چهارشنبه دوم مرداد 1392 - 18:40

ک.ق
دوشنبه دهم تیر 1392 - 0:47

حامد حدادی اواسط فصل گذشته از ممفیس گریزلیز به تورنتو رپتورز رفت، اما به دلیل عدم دریافت ویزای کانادا از این تیم به فینیکس سانس منتقل شد و تا پایان فصل در این تیم به میدان رفت.

حدادی برای مشخص شدن وضعیت قرارداد فصل آینده‌‌اش منتظر تصمیم فینیکس بود که مسئولان این باشگاه وی را بازیکن آزاد اعلام کردند تا تیم دیگری او را به خدمت بگیرد.

بر اساس اعلام سایت باشگاه مسئولان فینیکس این کار را به دلیل صرفه جویی مالی انجام داده‌اند.

حدادی در حال حاضر در اردوی تیم ملی حضور دارد

ک.ق
جمعه هفتم تیر 1392 - 16:0

دور جدید اردوی تیم ملی نوجوانان ایران عصر پنجشنبه (6 تیر) در سالن آزادی آغاز شد. حضور ملی پوشان نوجوان در سالن با تمرین تیم ملی بزرگسالان مصادف شد. دیدار با بازیکنان صاحب نام تیم ملی شور و حال خاصی در بین بازیکنان جویای نام تیم ملی نوجوانان به وجود آورد. جدای از این موضوع حرکت حامد حدادی در قبال یکی از بازیکنان تازه وارد تیم ملی نیز تحسین همگان را برانگیخت.

وحید ابوطالبی نوجوان پانزده ساله دو متر و ۱۴ سانتی متری است که از روستای زرگر استان اردبیل برای اولین بار به تیم ملی نوجوانان دعوت شده است. این بازیکن که از قد و قامت بسیار خوبی برای پرورش در رشته بسکتبال برخوردار است در حالی وارد اردو شد که کفش مناسبی برای تمرین نداشت و حامد حدادی بازیکن با اخلاق تیم ملی به محض اطلاع از این موضوع دو جفت از کفش های بسکتبالش را به این بازیکن بخشید. این حرکت جوانمردانه حدادی و احساس مسئولیت این بازیکن در قبال بازیکنان جوان تیم ملی خاطره ای زیبا و فراموش نشدنی در اولین روز حضور ابوطالبی در تیم ملی نوجوانان برای این بازیکن رقم زد.

بدون شک ابوطالبی با کفش هایی که از حامد حدادی برای او به یادگار رسیده است با انگیزه ای دو چندان به سوی افتخار آفرینی و کسب موفقیت پیش خواهد رفت.

به گزارش فارس، این اتفاق در حالی رخ داده است حدادی سال ها پیش زمانی که خودش قصد داشت بسکتبال را آغاز کند با مشکل نداشتن کفش روبرو بود، اما این مشکل مانع پیشرفت نخستین بازیکن ایرانی راه یافته به NBA نشد.

ک.ق
پنجشنبه ششم تیر 1392 - 16:2

هيئت بسكتبال استان تهران در نظر دارد يك دوره كلاس آموزش مربيگري درجه 3 به صورت تئوري و عملي در تهران داير نمايد لذا از كليه متقاضياني كه علاقمند هستند در اين دوره از كلاس مربيگري بسكتبال حضور داشته باشند دعوت به عمل مي آيد تا از طريق هيئت بسكتبال استان تهران در اين دوره از كلاس ها ثبت نام نمايند.
لازم به ذكر است وروديه كلاس مربيگري درجه سه طبق تعرفه فدراسيون بسكتبال مبلغ 750000 ريال معادل هفتصدو پنجاه هزار ريال مي باشد.
متقاضيان حضور در اين كلاس موظف هستند تا روز چهارشنبه 12 تير ماه مدارك خود را كه شامل 3 قطعه عكس 4*3پشت نويسي شده ، فيش واريزي، كپي كارت ملي و شناسنامه مي شود به هيئت بسكتبال استان تهران ارائه نمايند.
متقاضيان محترم جهت كسب اطلاعات بيشتر و دريافت شماره حساب هيئت بسكتبال استان تهران مي توانند از ساعت 15:00 الي 19:00 هر روز هفته به جزء روزهاي جمعه،دوشنبه و پنجشنبه با شماره 66747794 تماس حاص فرمايند.

ک.ق
سه شنبه چهارم تیر 1392 - 22:23

Danny Green با 25 پرتابِ سه امتیازی، رکوردِ «بیشترین پرتاب سه امتیازی در بازی‌های فینال» که دستِ Ray Allen بود (با 22 پرتاب در سال 2008 با تیم Celtics) را شکست.

او که زمانی آنقدر حرفه‌ای نبود تا هم تیمیِ LeBron James شود… اکنون رکوردِ سه امتیازی‌های فینال NBA را شکسته و احتمالِ MVP شدن در فینال را برای خودش بدست آورده است!

Green در بازی پنجمِ فینال 2013 که تیم Spurs با نتیجه‌ی 114-104 پیروز میدان شد، 6 پرتاب از 10 پرتابش را درون سبد انداخت و روی هم رفته 24 امتیاز گرفت.

 

دیدگاه Danny Green درباره‌ی شکستن رکوردِ Allen اینگونه است:

«افتخار بزرگیه که دارم تو همون زمینی که Ray Allen هست، بازی می‌کنم. اصلن باورم نمیشه که رکوردشو شکستم.»

 

Green هنوز هم فرصتِ بیشتر کردنِ پرتاب‌هایش را دارد. بازی آینده‌ی Spurs و Heat، سه‌شنبه شب خواهد بود

منبع:/b-ball.ir

ک.ق
سه شنبه چهارم تیر 1392 - 11:22

ارسلان کاظمی که در فهرست درفت  برای حضور در لیگ بسکتبال NBA قرار گرفته است، مدتی است در تمرینات تیم‌های مختلف حاضر می‌شود. او روز گذشته در تمرینات سن آنتونیو، نایب قهرمان NBA نیز شرکت کرد.

وی پیش از این در تمرینات لیکرز، هیوستون، دالاس، گلدن استیت، مینه‌سوتا و آتلانتا حاضر شده بود.

کاظمی در حالی برای حضور در NBA تلاش می‌کند که تیم ملی مرداد ماه در جام ملت‌های آسیا حضور پیدا می‌کند و بر اساس صحبت‌های مهمد بچیروویچ سرمربی تیم ملی، این بازیکن نمی‌تواند بدون حضور در اردو در ترکیب تیم ملی جای بگیرد.

ک.ق
شنبه یکم تیر 1392 - 20:15

دیدار هفتم و پایانی فینال لیگ بسکتبال NBA بین تیم‌های میامی هیت و سن آنتونیو در سالن امریکن ایرلانز آره‌نا برگزار شد.

میامی هیت که سال گذشته نیز عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود، در این مسابقه با استفاده از شرایط میزبانی موفق شد با حساب 95 بر 88 حریفش را شکست داده و جام قهرمانی را برای دومین سال پیاپی بالای سر ببرد.

لبرون جیمز پادشاه در این بازی ستاره بی چون و چرای میامی و میدان بود. او با کسب 37 امتیاز، 12 ریباند و 4 پاس منجر به گل دبل دبل کرد و بهترین بازیکن میدان شد. جیمز پیش از پایان مسابقات عنوان ارزشمندترین بازیکن این فصل را نیز از آن خود کرده بود.

تیم دانکن نیز از سن آنتونیو با تصاحب 24 امتیاز و 12 ریباند تاثیرگذارترین بازیکن تیمش بود.

این سومین قهرمانی میامی از ابتدای برگزاری رقابت‌های NBA  بوده است.

ک.ق
جمعه سی و یکم خرداد 1392 - 10:13

گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از سایت باشگاه فولاد ماهان سپاهان، علیرضا صادقی اعجوبه ماهانی که برای ثبت رکورد خود در سالن حیدرنیا تهران حاضر شده بود چشمان خبرنگاران و گزارشگران علاقمند در این سالن را با حرکات نمایشی‌اش به خود خیره کرد.

وی موفق شد برای نخستین بار رکورد چهارده دقیقه و بیست و سه ثانیه را در به ثمر رساندن گل از فاصله بیست و شش متری زمین بسکتبال ( از یک حلقه به حلقه دیگر و با مچ دست) و با توپ فوتبال به ثبت برساند.

صادقی در این رکوردگیری در هفتاد و سومین پرتاب خود موفق به ثبت این رکورد در ایران شد. علیرضا صادقی اولین و تنها فردیست که با توجه به معلولیت خود از ناحیه دو پا توانایی به ثمر رساندن گل از فاصله بیست و شش متری در زمین بسکتبال را دارد.

پیش از این علیرضا صادقی با حضور در برنامه تلویزیونی 90 بخشی از توانمندی‌های خارق‌العاده خویش در حرکات نمایشی با توپ فوتبال را به وسیله عصا به معرض دید عموم مردم گذاشته بود.

این رکوردگیری که با حضور نمایندگان کمیته ملی رکورد ایران برگزار شد با استقبال شایسته نمایندگان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روبرو شد.

ک.ق
پنجشنبه سی ام خرداد 1392 - 22:18

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تا اواخر کوارتر سوم بازی ششم دو تیم میامی و سن آنتونیو، تصور همه بر این بود که فصل برای تیم میامی با قهرمانی سن آنتونیو به پایان رسید. حمله میامی در این لحظات در جا می زد. دفاع تیم نمی توانست از دور خطاها خارج شود و لبرون موفق به پیدا کردن ریتم بازی خود نشده بود اما جیمز به یکباره هدبند معروف خود در آورد و از این لحظه به بعد همه چیز رو به راه شد!

جیمز که دیگر هدبند خود را به سر نکرد از این لحظه به بعد بازی پرقدرتی را به نمایش گذاشت و موجبات برتری 103 بر 100 تیم را فراهم کرد. فوروارد کوچک میامی این بازی را با آمار تریپل دبل به پایان برد.

این حرکت در فضای اینترنت هم بسیار مورد توجه قرار گرفت و ظرف چند دقیقه شبکه های اجتماعی را هم پر کرد.

دو تیم میامی و سن آنتونیو فردا در آخرین بازی سری فینال تکلیف قهرمان این فصل لیگ بسکتبال NBA را مشخص می کنند.

ک.ق
پنجشنبه سی ام خرداد 1392 - 22:7

یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال ویژه آقایان در کرج برگزار می گردد.

Coach Class

بنا به درخواست هیئت بسکتبال استان البرز و آموزش و پرورش این استان و موافقت فدراسیون بسکتبال ، یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال در شهر کرج برگزار خواهد شد.

 

این کلاس از 8 تیر ماه آغاز و تا تاریخ 12 تیر ماه ادامه خواهد داشت و 30 نفر از شرکت کنندگان در این کلاس ، 60 ساعت در کلاس تئوری و 40 ساعت در کلاس عملی مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

ک.ق
سه شنبه بیست و هشتم خرداد 1392 - 19:14

تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز با پیروزی یک بر صفر مقابل کره جنوبی در اولسان کره موفق شد با کسب

16امتیاز به عنوان تیم نخست به جام جهانی 2014 برزیل صعود کند.

حامد حدادی، ملی‌پوش ایرانی حاضر در لیگ بسکتبال NBA با انتشار مطلبی در صفحه اجتماعی  خود این صعودرا

تبریک گفت.

وی نوشت: به همه ایرانی‌ها تبریک می‌گویم. از خوشحالی مردم خوشحالم و هفته خوبی برای ایران بود.

ک.ق
دوشنبه بیست و هفتم خرداد 1392 - 20:34

آقایان آوانسیان و صفرزاده به خاطر اعتراض به وضعیت موجود در بسکتبال استان تهران از سمت خود کناره گیری

کردند.که برخی افراد سمت جدید آقای آوانسیان را بهانه ای برای پذیرفتن استعفای ایشان تلقی کردند در حالی

که ایشان به علت احترام نگذاشتن به مقام داوران ازرئیس کمیته داوران استعفا دادند.خبرها حاکی ازاین است که آقای صفرزاده استعفای خود را نوشته اند اما توسط رئیس هیئت بسکتبال تهران

پذیرفته نشده اماایشان از آقایان صفرزاده و آوانسیان دعوت کرد که به کارخود ادامه دهند.

آقای واحدپور جانشین آقای آوانسیان در جلسه ای برنامه آینده خود را اعلام کردند در این جلسه تعدادی از داوران

جوان خواستاربازگشت آقایان صفرزاده وآوانسیان شدند.

ک.ق
دوشنبه بیست و هفتم خرداد 1392 - 19:59

محمد حسن ذوالفقاري نژاد از زمره مردان بزرگ بسكتبال بود كه در طول خدمت صادقانه خود يك مربي دلسوز و سازنده وداوري ارزشمند به حساب مي آمد.در گذشت اين بازيكن،مربي و داور بين المللي، جامعه بسكتبال را در سوگ نشاند به ياد و خاطره اين عزير سفر كرده هيئت بسكتبال استان تهران به مناسبت شب هفت مرحوم ذوالفقاري نژاد مجلس ختم و ياد بودي براي آن بزرگوار تدارك ديده است و از تمام اهالي بسكتبال دعوت به عمل مي آورد تا با حضور خود در اين مراسم گرمي دو چندان به اين محفل بخشند.


مراسم بزرگ داشت مرحوم محمد حسن ذوالفقاري نژاد ساعت 18 لغايت 19:30 روز چهارشنبه 29 خرداد در سالن شيخ الاسلامي مجموعه ورزشي حيدر نيا برگزار مي شود. 

ک.ق
دوشنبه بیست و هفتم خرداد 1392 - 19:54

به گزارش خبرگزاری فارس، بازیکنان حاضر در درفت برای حضور در فصل لیگ بسکتبال NBA در تمرینات تیم‌های مختلف شرکت می‌کند. یکی از این بازیکنان ارسلان کاظمی، بسکتبالیست ایرانی است که با درخشش در لیگ دانشگاهی آمریکا و تیم اورگن در درفت قرار گرفته است و شانس زیادی دارد تا در یکی از تیم‌های حاضر در NBA حضور پیدا کند.

وی پس از حضور در تمرینات لیکرز، هیوستون، اورلاندو، دالاس و گلدن استیت، به تازگی در تیم یوتا جاز حضور پیدا کرده است.

وضعیت نهایی وی تابستان مشخص خواهد شد.

کاظمی در حالی برای حضور در NBA تلاش می‌کند که تیم ملی مرداد ماه در جام ملت‌های آسیا حضور پیدا می‌کند و بر اساس صحبت‌های مهمد بچیروویچ، سرمربی تیم ملی این بازیکن نمی‌تواند بدون حضور در اردو در ترکیب تیم ملی جای بگیرد.

ک.ق
چهارشنبه بیست و دوم خرداد 1392 - 14:43

با کمال تاسف مطلع شدیم آقای حسن ذوالفقاری یکی از پیشکسوت ارزنده بسکتبال  در عرصه های بازیگری،مربیگری و داوری صبح امروز سه شنبه 23 خرداد دارفانی را وداع گفت.ضایعه درگذشت این عزیز از دست رفته جامعه بسکتبال را متاثر کرد.هیئت بسکتبال استان تهران ضمن عرض تسلیت به بازماندگان این بسکتبالسیت فقید کشورمان از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و غفران و رحمت الهی و  وبرا ی خانواده محترمشان صبرجمیل و اجرجزیل مسئلت می نماییم.
 
مراسم تشیع جنازه آقای حسن ذوالفقاری  ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 23 خرداد از سالن شیخ الاسلامی مجموعه ورزشی حیدرنیا به سمت بهشت زهرا خواهد بود.مراسم ختم آن عزیز بزرگوار نیز روز شنبه 25 خرداد ساعت 16 الی 17:30 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برگزار می شود.

ک.ق
سه شنبه چهاردهم خرداد 1392 - 14:25

تيم ميامي هيت براي دومين سال پياپي به فينال رقابت هاي بسکتبال حرفه اي ان بي اي راه يافت.


به گزارش پايگاه اختصاصي مسابقات ، در هفتمين و آخرين ديدار فينال کنفرانس شرق امروز تيم ميامي هيت در خانه خود 99 - 76 از سد تيم سرسخت اينديانا پيسرز گذشت.

بدين ترتيب در مجموع 7 ديدار فينال کنفرانس شرق که نيمه نهايي ان بي اي نيز محسوب مي شود ، تيم ميامي 4 - 3 به برتري رسيد تا تنها يک مرحله با دفاع از عنوان قهرماني سال گذشته فاصله داشته باشد.

پيش از اين در کنفرانس غرب تيم سن آنتونيو اسپرز با برتري 4 - 0 برابر ممفيس گريزليز ضمن کسب قهرماني کنفرانس ، به مرحله فينال راه يافت.

مرحله فينال در 7 ديدار برگزار مي شود که تيم پيروز در 4 ديدار قهرمان ان بي اي 2013 خواهد شد.

اولين ديدار مرحله فينال بامداد جمعه 17 خرداد در خانه ميامي برگزار مي شود و دو تيم سن آنتونيو و ميامي ساير ديدارهاي خود را در بامداد روزهاي 20 ، 22 ، 24 ، 27 ، 29 و 31 خرداد برگزار مي کنند.

برچسب‌ها: ميامي سرانجام فيناليست شد

ک.ق
سه شنبه چهاردهم خرداد 1392 - 14:9

رقابت های جام حذفی بسکتبال باشگاه های استان تهران بعد از 14 سال وقفه، به همت کمیته مسابقات هیئت بسکتبال تهران بالاخره در سال 92 برگزار شد.

حضور بازیکنان لیگ برتری در قالب تیم های مختلف باعث شد تا این رقابت ها از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار باشد. طبق برنامه زمان بندی شده دیدارهای جام حذفی در سه سید، یک به یک دنبال شد تا در نهایت به بازی فینال رسید.

بازی فینال بین تیم های افرای خلیج فارس و یاران مرحوم آیدین نیکخواه بهرامی ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۷ خرداد مصادف با مبعث پیامبراعظم (ص) در سالن بسکتبال شیخ الاسلامی مجموعه ورزشی حیدرنیا برگزار می شود.

کمیته مسابقات هیئت بسکتبال استان تهران مراسم ویژه ای را برای اختتامیه این بازی ها در نظر گرفته است. در این مراسم که برای اولین بار در سطح استان تهران برگزار می شود بازیکنان بنام تیم ملی بزرگسالان و جمعی از مربیان بسکتبال نیز حضور دارند.

در تیم یاران آیدین بازیکنانی همچون حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، سعید داورپناه و مهراد آتشی که همگی ملی پوش هستند، حضور دارند.

ک.ق
یکشنبه دوازدهم خرداد 1392 - 11:48

لبرون جیمز به دلیل خطای تمارض در بازی بسکتبال میان میامی و ایندیانا 5 هزار دلار جریمه شد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم بسکتبال میامی هیت مدافع عنوان قهرمانی لیگ NBA بامداد امروز در پنجمین فینال کنفر انس شرق در دیدار جنجالی به مصاف ایندیانا رفت و حریفش را شکست داد تا در آستانه قهرمانی در کنفرانس و حضور در فینال این فصل از رقابت‌ها باشد. در این مسابقه لبرون جیمز ارزشمند‌ترین بازیکن این فصل از NBA درگیری‌های زیادی با حریفان داشت که در نهایت به دلیل خطای تمارض همراه دو بازیکن دیگر ایندیانا یعنی دیوید بست و لانس استفنسون هر کدام 5 هزار دلار جریمه شدند.
جیمز در واکنش به جریمه سنگین خود به دلیل تمارض گفت: من مشکلی با تمارض ندارم زیرا این یکی از راه‌های تیم‌ها و بازیکنان برای موفقیت در یک بازی است. چرا وقتی می‌توانم به تیمم کمک کنم این کار را نکنم.


این برای دومین بار است که لبرون جیمز به دلیل خطای تمارض در بسکتبال مورد انتقاد قرار می‌گیرد. او یک بار هم در ابتدای فصل به دلیل تمارض برای بولز با انتقادات شدیدی مواجه شده بود.


لبرون جیمز در ادامه گفت: من نیازی به تمارض ندارم. سبک بازی من خشن است. من هیج وقت از آن دسته از بازیکنان نبوده‌ام که بخواهم تمارض کنم.

ک.ق
دوشنبه ششم خرداد 1392 - 17:21

یک دوره کلاس مربیگری درجه دو بسکتبال ویژه بانوان در کرج برگزار می گردد.

Coach Class

بنا به درخواست هیئت بسکتبال استان البرز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و موافقت فدراسیون بسکتبال ، یک دوره کلاس مربیگری درجه دو ویژه بانوان از تاریخ 25 تا 30 خرداد ماه برگزار خواهد شد.

 

شرکت کنندگان در این کلاس ، 40 ساعت در کلاس تئوری و 40 ساعت در کلاس عملی مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

 

علاقه مندان به شرکت در این کلاس می توانند با شماره تلفن 32516948-0261 هیأت بسکتبال استان البرز تماس حاصل فرمایند . شایان ذکر است تنها مربیانی می توانند در این کلاس حضور یابند که 3 سال از صدور کارت درجه 3 آنها گذشته باشد.


برچسب‌ها: برگزاری کلاس مربیگری درجه 2 بانوان در کرج

ک.ق
دوشنبه ششم خرداد 1392 - 17:20

یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال ویژه آقایان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.

Coach Class

بنا به درخواست هیئت بسکتبال استان تهران و دانشگاه شهید بهشتی و موافقت فدراسیون بسکتبال ، یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

 

این کلاس از 13 خرداد ماه آغاز و تا تاریخ 20 خرداد ماه ادامه خواهد داشت و 30 نفر از شرکت کنندگان در این کلاس ، 60 ساعت در کلاس تئوری و 40 ساعت در کلاس عملی مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

ک.ق
دوشنبه ششم خرداد 1392 - 17:20

یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال ویژه آقایان در دانشگاه خوارزمی برگزار می گردد.

Coach Class

بنا به درخواست هیئت بسکتبال استان تهران و دانشگاه خوارزمی و موافقت فدراسیون بسکتبال ، یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

 

این کلاس از 5 خرداد ماه آغاز و تا تاریخ 11 خرداد ماه ادامه خواهد داشت و 30 نفر از شرکت کنندگان در این کلاس ، 60 ساعت در کلاس تئوری و 40 ساعت در کلاس عملی مورد آموزش قرار خواهند گرفت. 


برچسب‌ها: یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال ویژه آقایان

ک.ق
پنجشنبه دوم خرداد 1392 - 21:1

سرمربی پیشین تیم ملی امید و پیشکسوت بسکتبال می‌گوید بسکتبال به خواب رفته است!


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بسیاری از پیشکسوتان بسکتبال این روزها در نقاط مختلفی از ایران فعالیت می‌کنند. خبرنگار ایسنا در ادامه ارزیابی و کنکاش در بسکتبال ایران، پای صحبت‌های عباس مرشدی سرمربی پیشین تیم ملی امید نشسته که در مهاباد و با امکانات حداقلی کار پایه انجام می‌دهد و دیگر در فدراسیون بسکتبال نیست. او می‌گوید تفکر فدراسیون مغایر تفکر پیشکسوتان است و به همین دلیل بسیاری از قدیمی‌ها، دیگر در بسکتبال کاری ندارند. او می‌گوید بسکتبال خوابیده است و باید از نیروهای متخصص استفاده کرد تا پتانسیل این رشته در ایران از بین نرود.

* آقای مرشدی چرا برخی پیشکسوتان از بسکتبال دور شده‌اند؟

فکر می‌کنم تفکر فدراسیون با تفکر ما مغایرت دارد. شاید علاقه‌ای هم ندارد که از ما استفاده کند. مسئولان علاقه دارند از افرادی استفاده کنند که در خط‌شان هستند. البته توجه کنیم که همیشه افراد به اندازه پتانسیل فکر می‌کنند. شاید پتانسیل فکری فدراسیون نیز این است که از ما استفاده نکند.

ادامه مصاحبه در ادامه مطلب........


برچسب‌ها: عباس مرشدی, بسکتبال خوابیده است

ک.ق
چهارشنبه یکم خرداد 1392 - 20:57


برچسب‌ها: اوشین ساهاکیان

ک.ق
چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1392 - 22:57

یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال ویژه آقایان در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

Coach Class

بنا به درخواست هیئت بسکتبال استان تهران و دانشگاه تهران و موافقت فدراسیون بسکتبال ، یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال در دانشکده تربیت بدنی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

 

این کلاس از اول خرداد ماه آغاز و تا تاریخ 5 خرداد ماه ادامه خواهد داشت و 30 نفر از شرکت کنندگان در این کلاس ، 60 ساعت در کلاس تئوری و 40 ساعت در کلاس عملی مورد آموزش قرار خواهند گرفت.


برچسب‌ها: برگزاری کلاس مربیگری درجه 3 در دانشگاه تهران

ک.ق
جمعه بیستم اردیبهشت 1392 - 22:5
ک.ق
سه شنبه هفدهم اردیبهشت 1392 - 17:3
ک.ق
یکشنبه پانزدهم اردیبهشت 1392 - 12:12

ک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال ویژه آقایان در دانشگاه ارومیه برگزار می گردد.

Coach Class

بنا به درخواست هیئت بسکتبال استان آذربایجان غربی و دانشگاه ارومیه و موافقت فدراسیون بسکتبال ، یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 بسکتبال در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

 

این کلاس از 21 اردیبهشت ماه آغاز و تا تاریخ 25 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و 30 نفر از شرکت کنندگان در این کلاس ، 60 ساعت در کلاس تئوری و 40 ساعت در کلاس عملی مورد آموزش قرار خواهند گرفت.


برچسب‌ها: برگزاری کلاس مربیگری درجه 3

ک.ق
شنبه چهاردهم اردیبهشت 1392 - 8:49


طبق آخرین اخبـار لبران جیمــز فوق ستـاره ی تیم میـامی هیت برای چهـارمین بار به مقـام با ارزشترین بازیکن فصل ان بی ای رسید.

او در این فصـل آمــار 26.8 امتیـاز و 8 ریبـاند و 7.3 پاس منجـر به امتیـاز و 1.7 استیل و 1 بلاک در هر بازی را در اختیـار داشت. گفتنیست که این بـازیکن همچنـان در حـال رشد است و امسـال رکورد بهترین درصد شوت منطقه ای اش را به 56.5% و رکورد بهتـرین درصد شوت 3 امتیازی اش را به 40.6% ارتقـا داد. اون در این قصـل در بین 10 نفر برتر در امتیـاز گیری و پاس منجر به امتیاز و استیل و درصد شوت منطقه ای بود.

این دومین فصل پیـاپی و برای چهـارمین بار در پنج سال اخیر است که جیمـز به مقـام با ارزش ترین بازیکن فصل NBA میرسد. تنهـا افرادی که چهـار بار یا بیشتر به این مقـام رسیده اند مایکل جردن، بیل راسل، کریم عبدالجبار و ویلت کمبرلین بوده اند.

جیمز در این رابطه گفت: "باعث افتخـارش است که نامش کنار افراد بزرگی چون جردن و عبدالجبار و کمبرلین و راسل برده شود." او اینگونه ادامه داد که: " فعلا نمیخواهم تمرکزم برای بازی روز جمعـه بهم بریزد و میخواهیم این فصل هم از قهرمانی مان دفاع کنیم." او در رابطه با سوالی که درباره ی پیشرفتش شد اینگونه جواب داد که: "در این فصل پیشرفت خوبی در حرکت های زیر حلقه و شوت های منطقه ای داشته ام و هدف بعدی من پرتاب های پنالتی است. میخواهم درصد موفقیت پرتاب های پنالتی ام را به بیشتر از 80% برسانم." گفتنیست که درصد موفقیت پرتاب های او هم اکنون 75.3% است.

مربی تیم میامی هیت؛ اریک اسپوسترا در رابطه با چهـارمین مقام MVP بازیکنش گفت: "لبران این مقـام را با تلاش به دست آورد. واقعا پس از فصل رویایی که این بازیکن در فصل قبل داشت دیگر کسی فکر نمیکرد که بتواند بهتر از این هم بشود. اون این فصل تاریخی بود."

طبق اخبـار خروجی از باشگـاه میامی هیت مراسم تحویل مقـام MVP به این فوق ستـاره در روز یکشنبه 5 می خواهد بود.


برچسب‌ها: لبران جیمز با ارزش ترین بازیکن سال

ک.ق
جمعه سیزدهم اردیبهشت 1392 - 19:5
ک.ق
یکشنبه هشتم اردیبهشت 1392 - 11:2

سازمان تیمهای ملی بسکتبال از 16 بازیکن جهت حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی نوجوانان ایران دعوت بعمل آورد.

 Camp 01

این اردو از روز نهم لغایت سیزدهم اردیبهشت ماه در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد. مدعوین می بایست تا قبل از ساعت 16:00 روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه خود را به سرپرست تیم ، آقای اسدالله لارودی معرفی نمایند.

 

اسامی دعوت شدگان:

 

سهیل فرهادی، بهزاد عزیزی، علیرضا بدیع الزمانی از تهران

علی نصیری رینه، امیرحسین علیجان زاده از مازندران

البرز رحمتی، امین توده زارع از البرز

مبین شیخی، کامیار صادق زاده از گلستان

سید ابوالفضل سیدی، علی محمدزاده وطن چی از خراسان رضوی

منصور توکلی - توابع تهران

امیرحسین پوآت - گیلان

برزین بابان - آذربایجان غربی

احمد قاطع - خوزستان

میلاد یوسفی - قزوین

 

مربیان مدعو:

 

علی توفیق - سرمربی

بوبان میتف -  مربی

شهریار کریمی و داود پورکاوه - مربی

کاووس عیدی وند- بدنساز


برچسب‌ها: 16 بازیکن به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

om Newsletter code -->

 

Theme Design By